دوم آوریل، روز جهانی آگاهی از اوتیسم گرامی باد

روز آگاهی جهانی اوتیسم (به انگلیسی: World Autism Awareness Day) روز دوم آوریل هر سال است که به عنوان یک روز جهانی به رسمیت شناخته‌شده‌است و هدف آن یادآوری و ترغیب کنش‌های کشورهای کشورهای عضو در سازمان ملل متحد در جهت افزایش آگاهی در مورد افراد مبتلا به اختلال اسپکتروم اوتیسم (ASD) در سراسر جهان است. این روز در تصمیم‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل متحد «قطعنامه […]

نویسنده

بخش انفورماتیک

تاریخ انتشار

۱۴ فروردین ۱۳۹۷

دسته بندی

برچسب‌ها:, ,

روز آگاهی جهانی اوتیسم (به انگلیسی: World Autism Awareness Day) روز دوم آوریل هر سال است که به عنوان یک روز جهانی به رسمیت شناخته‌شده‌است و هدف آن یادآوری و ترغیب کنش‌های کشورهای کشورهای عضو در سازمان ملل متحد در جهت افزایش آگاهی در مورد افراد مبتلا به اختلال اسپکتروم اوتیسم (ASD) در سراسر جهان است.

این روز در تصمیم‌گیری مجمع عمومی سازمان ملل متحد «قطعنامه ۶۲/۱۳۹ روز آگاهی جهانی اوتیسم» تعیین شده که در تاریخ ۱ نوامبر ۲۰۰۷ بررسی و در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۰۷ به اجرا درآمد. این لایحه با پیشنهاد نمایندهٔ قطر در سازمان ملل متحد، خانم موزا بنت ناصر ملکه هم‌نشینِ حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر، ارائه شده‌بود که با حمایت همهٔ کشورهای عضو روبرو شد.

نکته آموزشی: برداشت کودکان اوتیسم از جهان ، با برداشت ما کاملا متفاوت است.