افتتاح اولین مرکز نگهداری شبانه روزی طیف اوتیسم شمالغرب کشور در تبریز

اولین مرکز نگهداری شبانه روزی طیف اوتیسم در شمال غرب کشور جهت ارائه خدمات و نگهداری از کودکان اوتیسم بالای ۱۴ سال با زیر بنای ۴۰۰ متر مربع در تبریز راه اندازی شد. مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در آیین افتتاح  این مرکز با بیان این‌که این مرکز چهارمین مرکز در سطح کشور و اولین […]

نویسنده

بخش انفورماتیک

تاریخ انتشار

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

دسته بندی

برچسب‌ها:, , ,

اولین مرکز نگهداری شبانه روزی طیف اوتیسم در شمال غرب کشور جهت ارائه خدمات و نگهداری از کودکان اوتیسم بالای ۱۴ سال با زیر بنای ۴۰۰ متر مربع در تبریز راه اندازی شد.

مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در آیین افتتاح  این مرکز با بیان این‌که این مرکز چهارمین مرکز در سطح کشور و اولین مرکز نگهداری شبانه روزی اوتیسم در شمال غرب کشور است، اظهار داشت خانواده ها می توانند کودکان خود را به صورت موقت به این مراکز سپرده و خود در این مدت به کارهای ضروری بپردازند.

ارشد زاده با بیان اینکه “مهربان” مرکزی برای تنفس خانواده های دارای کودکان اتستیک می باشد گفت:هم نیاز کودکان اتیسم و هم نیاز خانواده های آنان ایجاب می کرد که چنین مرکزی وجود داشته باشد. وی با بیان اینکه مرکز مذکور مرکز نگهداری موقت است اظهار داشت:چنین مراکزی به درخواست خانواده های کودکان اتیسم جهت نگهداری این کودکان از نیم روز تا نهایت دو ماه جهت برطرف نمودن مشکلات و یا سایر برنامه های این خانواده ها راه اندازی شده است.

وی ضمن قدردانی از انجمن خیریه دنیای مهربان تبریز، با بیان این‌که این مراکز قبل از استان ما در استان های تهران، اصفهان و گلستان راه اندازی شده بود، گفت: با توجه به درخواست های متعدد خانواده ها در خصوص این نیاز به این نتیجه رسیدیم که ایجاد چنین مراکز جهت ارائه ی برنامه های آموزشی و خدمات مراقبتی در استان ما نیز امری ضروری است.

وی افزود؛ با مشارکت کارشناسان مجرب، برنامه های آموزشی خودمراقبتی به کودکان اوتیسمی بالای ۱۴ سال ارائه می شود.

این مرکز به همت انجمن اوتیسم دنیای مهربان تبریز با ظرفیت ۲۰ نفر با بهره گیری از دانش و تجربه کادر مجرب در دو طبقه ی مجزا به دختران و پسران اوتیسمی خدمات ارائه می دهد و پیش بینی می شود تا یک سال آتی دو مجموعه ی مجزا برای کودکان با تفکیک جنسیتی راه اندازی شود.

نکته آموزشی: برداشت کودکان اوتیسم از جهان ، با برداشت ما کاملا متفاوت است.