پیام رئیس جمهور به مناسبت روز جهانی معلولان

رییس جمهوری تاکید کرد: دولت یازدهم کوشیده است با بازنگری «قانون جامع حمایت از حقوق معلولان»، شرایط مناسب‌تری برای خلق فرصت‌های برابر و زندگی عادلانه برای معلولان فراهم کند.

به گزارش ایرنا، حساب اینستاگرام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با انتشار عکسی از نواختن سنتور توسط فاطمه صالحی معلول توانمند و هنرمند در حضور رییس جمهوری در خرداد سال ۹۳ اهمیت ایجاد فرصت برابر برای معلولان را یادآوری کرد.

در یادداشت روحانی به مناسبت روز جهانی معلولان آمده است: تا چه اندازه جامعه‌ و نهادهای سازگار برای زندگی عادلانه و باکرامت معلولان ساخته‌ایم؟ چه اندازه به دستورهای دینی برای رعایت حال برادران و خواهران آسیب‌پذیرتر خود عمل کرده‌ایم؟ و چقدر در دیدن توانمندی‌های معلولان و به‌کارگیری ایشان کوشا بوده‌ایم؟‌

ساختن جامعه‌ای که فرصت‌های عادلانه‌تر در اختیار معلولان قرار دهد، نیازمند همکاری همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است. دولت یازدهم کوشیده است با بازنگری «قانون جامع حمایت از حقوق معلولان»، شرایط مناسب‌تری برای خلق فرصت‌های برابر و زندگی عادلانه برای معلولان فراهم کند.

هم‌چنین وزارت کار و رفاه اجتماعی موفق شده مسکن را برای خانواده‌هایی که دارای دو معلول هستند فراهم کند. غربالگری‌هایی که در کشور صورت می‌گیرد و از جمله در دستور کار قرار گرفتن غربالگری ژنتیک، اقدامات مثبتی است که دولت در پیش گرفته و زمینه ابتلا به معلولیت‌های مختلف را کاهش می‌دهد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *