دیدار جمعی از خانواده ها و خادمین اوتیسم با مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی

به مناسبت روز جهانی معلولین:
دیدار جمعی از خانواده ها و خادمین اوتیسم با مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی

 

به مناسبت روز جهانی معلولین جمعی از خانواده ها و خادمین حوزه اوتیسم با حضور در اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی از زحمات مدیر کل بهزیستی آقای ارشد زاده و کارکنان خدوم آن اداره تجلیل به عمل آوردند.
در این دیدار جعفرزاده مدیر عامل انجمن اوتیسم دنیای مهربان تبریز ضمن تشکر از زحمات مدیر کل بهزیستی و همکارانشان بر لزوم احیای سنت قدردانی به جای گله و شکایت ، جهت ایجاد هم افزایی نیروها تاکید کرد  همچنین خدمات بهزیستی را ارزنده دانسته و خاطر نشان کرد: برای سامان بخشیدن به مشکلات حوزه اوتیسم هنوز راه درازی در پیش است که باید با اهتمام نهادهای دولتی و موسسات مردم نهاد پیموده شود.وی بر ضرورت ایجاد مرکز جامع اوتیسم تاکید و رفع موانع موجود بر سر راه صدور مجوز و ایجاد مرکز مورد نظر را در اولویت خواسته ها مطرح نمود.

img_1773
آقای ارشد زاده ضمن تجلیل از زحمات خادمین اوتیسم و موسسات مردم نهاد و تلاش های خانواده ها گفت: خدماتی که در حوزه اوتیسم در استان انجام گرفته هر چند کافی نیست اما در خور توجه می باشد . از نزدیک به ۶۰ مرکز اوتیسم که در کشور دایر است ۵ مرکز در آذربایجانشرقی دایر و مشغول به فعالیت می باشد و در این راستا ایجاد مرکز اوتیسم شهرستان میانه جزو اولویت های بهزیستی استان قرار دارد.وی در ادامه افزود: ما نیز در کاستن آلام خانواده های اوتیسم ، همدرد ،همسو ،همعقیده و هم پیمان هستیم. روز جهانی معلولین بهانه ایست برای بیان نیازهای معلولین و مهم تر از آن فرصتی است برای معرفی توانمندی ها و موفقیت هایی که کسب کرده اند تا انگیزه ای باشد برای افراد دیگر که برای حضور فعال در جامعه گام بردارند.
در ادامه جلسه دکتر پاینده معاون توانبخشی بهزیستی نیز ضمن تاکید بر لزوم همکاری نهاد های دولتی و غیردولتی برای کمک به جامعه معلولین افزود: در هر حوزه از بهزیستی مشکلات  و نیازهای متعدد وجود دارد و تلاش ما در جهت رفع این نیازهاست.وی همچنین به پیگیری صدور مجوز برای مرکز نگهداری افراد مبتلا به اوتیسم اشاره کرد و گفت : با تداوم پیگیری های انجمن اوتیسم دنیای مهربان تبریز امیدواریم هر چه سریعتر به نتیجه رسیده و در این مورد نیز جزو استان های پیشرو در کشور باشیم.وی همچنین بر موضوع غربالگری آنلاین اوتیسم  که از ۱۳ آذر آغاز می شود تاکید کرد.
در ادامه ی این دیدار تعدادی از اولیای کودکان اوتیستیک و خیرین و خادمین این حوزه به گفتگو و درد و دل با مدیر کل محترم بهزیستی پرداختند.

[ گالری تصاویر این خبر ]

مطالب پیشنهادی

افتتاح اولین مرکز نگهداری شبانه روزی طیف اوتیسم شم... اولین مرکز نگهداری شبانه روزی طیف اوتیسم در شمال غرب کشور جهت ارائه خدمات و نگهداری از کودکان اوتیسم بالای ۱۴ سال با زیر بنای ۴۰۰ متر مربع در تبریز را...
شهادت ماموران افتخار آفرین آتش نشانی... شهادت ماموران افتخار آفرین و فداکار آتش نشانی ، به ملت شریف ایران و خانواده های این عزیزان تسلیت باد. موسسه خیریه اوتیسم دنیای مهربان تبریز...
دهه فجر مبارک باد دهه فجر مبارک باد
گزارش تصویری حضور در پانزدهمین نمایشگاه کتاب تبریز... گزارش تصویری از حضور موسسه خیریه اوتیسم دنیای مهربان تبریز در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *